NanoGranitové dřezy Schock

V současné době se dřezy z umělého kamene, často označované jako „granitové“, stávají právem hitem v kuchyních. Vždyť dnes jsou jejich ceny srovnatelné s nerezovými dřezy, a to i u špičkových značek granitových dřezů jako je firma SCHOCK

Dřezy z umělého kamene mají nesporné výhody:

  • snadná údržbu bez nároku na neustálé leštění,
  • opravdu použitelné rozměry a hloubku,
  • elegantní design, který u nerezů prostě nenajdete,
  • barevnost ladící s interiérem,
  • vyšší odolnost proti poškození,
  • ty nejlepší materiály jako Cristalite a Cristadur mají i trvalé antibakteriální provedení zajištěné ionty stříbra v celé tloušťce materiálu.

Pozor na výběr materiálu a značky dřezu - materiál není vždy stejný!

Dobře si všimněte, že u některých značek dřezů nenajdete žádnou informaci o složení materiálu, ani o historii a zkušenostech, které firma má s touto poměrně složitou technologií výroby dřezů, mají-li být dřezy skutečně kvalitní.

Jednou ze zásadních zkutečností hovořící o kvalitě a odolnosti kompozitních dřezů je obsah kamenných složek a hlavně použité pojivo. Skutečné originály (a připomeňme znovu německého výrobce Schock, protože je autorem této technologie výroby), používají výhradně vysoce jakostní tvrdý akrylát.

Obsah kamenných složek by měl být 75 - 80 % a použité barvivo keramické. Tyto dřezy jsou pak prakticky nezničitelné a při jednoduché údržbě si zachovají trvale nový vzhled.

Nenechte se oklamat nižší cenou! Aneb… z obrázku nic nepoznáte.

Pozor! Na trhu najdete i mnoho podobných tzv. „granitových dřezů“ lákajících cenou jen mírně nižší než u originálu. Často jde o dřezy na bázi polyesterových, epoxidových a jiných pojiv mnohdy s nízkým obsahem kameniva. Některé značky tzv. granitových dřezů mají dokonce jen povrchovou úpravu v dezénu nebo jsou čistím plastem.

Výsledkem je „levnější“ kopie s podstatně horšími vlastnostmi, odolností i životností, která pak zcela jistě neuspokojí vaše očekávání.

Doporučení k výběru:

Vždy se nejprve podívejte na www stránky českého dovozce značky dřezu. Tam najdete nejvíce informací o použitých materiálech. Pokud dovozce značky snadno nenajdete ve vyhledávači, je něco v nepořádku... Kdo prodává kvalitu a umí, rád se pochlubí. Sledujte také historii a zkušenost značky s touto technologií. I otevřenost poskytnutých informací vám napoví, jaká je úroveň značky, výrobku a následně i servisu v České republice. Nejste-li si pak ještě jisti, vyzkoušejte si materiál na vzorcích u prodejců, naleznete tam spoustu inspirace. Hledejte také zda dřez splňuje přísnou nejnovější evropskou normu EN 13310 harm, ČSN EN 13310 a je certifikován značkou CE. U tzv. „levnějších značek“ tomu tak mnohdy není.

Fotogalerie Granitové dřezy Schock:

Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock Granitové dřezy Schock

V článku použity texty a fotky z propagačních materiálu společnosti SCHOCK.