Granitové kuchyňské dřezy

Jde o stále oblíbenější typ dřezů a to hlavně do moderních kuchyní. Jde o dřezy špičkové kvality, čemuž odpovídá i jejich poněkud vyšší cena oproti jiným typům kuchyňských dřezů. Jsou vyráběny z materiálu Luisigranit, což je vysoce odolný materiál. Složení: 80% drcené žuly, 15% akrylového pojiva, 5% barviva. Dalšími materiály jsou pak Tegranite, Pyragranite ©, Ultragranit a Metalik. Názvy granitových směsí se u jednotlivých výrobců dřezů liší a každý z nich má svůj patent a ojedinělý výrobní postup.

Někdy jsou tyto dřezy taky nazyvány jako kompozity. Jak již bylo zmíněno jde o špičkový materiál a proto se rozhodně vyhněte podezřele levným granitovým kuchyňským dřezům. Kvalitní se skládá ze směsi kamenných drtí, barviv a pojiv. Díky složení jsou kompozity tvrdé, houževnaté a neporézní. Pokud je cena nízká půjde jen o nějakou levnou náhražků, která nebude dosahovat potřebné kvality. Kvalitu si můžete ověřit velmi jednosuše. A to ohmatem, měl by na dotek působit kaměně a pak zkuste jej jemně poškrábat klíčem. Pravý granitový dřez by měl zůstat nepoškozen.

Granitové dřezy nabízí široký výběr designu a barevných provedení včetně doplňků a příslušenství. V kombinaci s dokonalými užitnými vlastnostmi tak můžete přizpůsobit dřez Vašim nejnáročnějším požadavkům.

Hlavní výhody granitových dřezů:

  • Vyjímečná odolnost vůči vysokým teplotám – kompozitní dřezy bez problému zvládají opakované a prudké změny teplot. Toto je u kuchyňských dřezů velmi důležitá vlastnost. Doceníte to ve chvíl, kdy budete do dřezu odkládat horké nádobí a hrnce. Stejně tak odolávají prudkým změnám teplot tekutin, které se ve dřezu ocitnou.
  • Mechanická odolnost - jak již bylo zmíněno tyto kuchyňské dřezy jsou velmi odolné vůči mechanickému poškození. Nemusíte se tak bát drápanců při čištění dřezů, odštěpů pokud vám na dřez něco upadne, nebo dokonce zlomení při zátěži a tlaku.
  • Modernost a unikátní design – pokud chcete aby vaše kuchyň působila moderně a byla ozvláštněna oproti běžným kuchyní jsou granitové dřezy tou pravou volbou.
  • Pestrá barevnost – granitové kuchyňské dřezy se vyrání v nepřeberné paletě barev a vzorů. Výhodou taky je stálost těchto barev a tak ani po dlouhém používání a působením fyzikálních vlivů svou barevnost neztrácí.
  • Hygieničnost – jednou z nejpříjemnějších vlastností granitových dřezů je jejich antibakteriální složení. Nemůsite se tedy bát různých bakterií a plísní a vaše kuchyň bude oproti jiným jiným řešením mnohem hygieničtější.
  • Snadná údržba a čištění – údržba granitových dřezů je díky velmi nízke pórovitosti použitého materiálu velmi snadná. Přesto se díky chemiscké odolnosti nemusíte bát použití prakticky jakéhokoliv saponátu a mycího prostředku.
  • Nejsou na něm vidět žádné zaschlé kapky od vody.
  • Ve stejné barvě dřezu můžete mít i vodovodní baterie.

Fotogalerie granitových dřezů:

Granitový dřez s odkapem Granitový dřez s vaničkou Granitový dřez Granitový dřez rohový Granitový dřez rohový Granitový dřez Granitový dřez rohový Granitový dřez s vaničkou a odkapem Granitový dřez s vaničkou a odkapem