Keramické kuchyňské dřezy

Ve vybavení kuchyně jsou keramické dřezy trendem současnosti. Nejen kvůli dobrým uživatelským vlastnostem, ale také pro široký výběr barev a tvarů, které dávají nábytkovým designérům dostatečný prostor při návrzích tradičních i moderních kuchyní. Keramika je vysoce odolný materiál s nevšedním designem. Co na keramických kuchyňských dřezech velmi oceníte je jejich netečnost vůči rozličným pachům. Pokud Vás ještě teď budí ze sna nelibý pach, který se často linul z míst, kde jste měli umístěn starý smaltový dřez, bude pro vás keramika vysvobozením.

Další nedocenitelnou vlastností je odolnost vůčí působení tepla a chemikálií včetně praktický všech saponátů a mycích prostředků. Nebude tak problémem udržovat kuchyňský dřez stále čistý a tím pádem i hygienický. Stejně jako u granitových dřezů i u keramiky technoligiie výroby velmi postoupila, tak dnes máte na výběr z mnoha tvarů a široké palety barevných galzur. Pozor keramický kuchyňský dřez dnes již neznamená jen bílou barvu.

Další společnou vlastností s granitovými kuchyňskými dřezy pak je modernost a originálnost. Proto jsou keramické kuchyňské dřezy velmi často uživány i jako dekorativní prvek v moderních kuchyních.

Keramika je nejtvrdší ze všech materiálů, běžně používaných pro konstrukci kuchyní. Proto velmi dobře odolává poškrábání. Keramika má vynikající odolnost vůči teplotním šokům. Při ohřevu nebo chladnutí se nekroutí, není významně namáhána vnitřním pnutím. Proto lze přímo na keramický dřez odložit rozpálenou nádobu. Keramika je stálobarevná. Neobsahuje žádnou složku z umělé hmoty, takže časem nemění barvu. Hladký povrch glazury nemá žádné otevřené póry. Povrchová vrstva proto není nasákavá a zaschlé nečistoty se v povrchu nezakotví a dobře se pak odstraňují. Výsledkem je tedy snadná údržba a možnost dosáhnout vysoké úrovně hygienické čistoty.

Hlavní výhody keramických dřezů:

  • Hygiena – díky tomu, že keramický dřez je kompaktním jednolitým kusem bez spár a navíc pokryt glazůrou, jde prakticky o bezporézní povrch. Díky tomu na dřezu nebudou ulpívat různé nečistoty, udržba je velice snadná a udržet hygienické prostředí ve vaši kuchyní tak bude mnohem snadnější.
  • Chemická odolnost - to 6e je keramika hojně používána například v laboratořích jasně ukazuje a její vyjímečnou odolnost vůčí rozmanitým chemickým látkám. Použijete li v kuchyni dřez z keramiky určitě se nemusíte bát poškození saponáty a jinými chemickými prostředky.
  • Odolnost vůči tlaku nárazu - lidé při rozhodování jestli si pořídit keramický kuchyňský dřez, právě z tohoto mívají největší strach. Jsou přesvědčeni, že keramika je velmi náchylná k poškození v důsledku nárazu těžšího nádobí. Toto je ovšem omyl. Keramické dřezy jsou naopak vůčí nárazům velmi odolné.
  • Tuhost - souvisí s předešlým bodem, navíc díky své tlouštce prakticky zabraňují přenášení vibrací. Pokud nesnášíte rezonující vodovodní baterie s použitím keramického dřezu se tohoto zbavíte.
  • Stálost barev - při běžné péči o dřez vám keramika nezežloutne a barvy budou stále vypadat jako nové.
  • Mimořádná teplotní odolnost - díky tomu že se keramika vypaluje při velmi vysokých telotách (nad 1200 °C), kterých v kuchyni prakticky nedosáhnete, nemusíte se bát poškození dřezu v důsledku například položení rozžhavené pánve na dřez.

Fotogalerie keramických dřezů:

Keramický dřez  s vaničkou Keramický dřez s vaničkou Keramický dřez s vaničkou a odkapem Keramický dřez Keramický dřez Keramický dřez Keramický dřez s vaničkou a odkapem Keramický dřez s vaničkou a odkapem Keramický dřez s vaničkou a odkapem