Moderní kuchyňské dřezy

V dnešní moderní době jsou velice populární tzv. vestavěné spotřebiče, kde na prvním místě figuruje myčka nádobí. Dnešní myčky nádobí jsou velkým pomocníkem pro každou hospodyňku a díky vývoji techniky jsou stále dokonalejší. Avšak každá zároveň pozná, že myčka nenahradí obyčejný kuchyňský dřez. Například mytí jemného skla nebo porcelánu je vhodnější právě v kuchyňském dřezu. Každý kdo měl možnost sáhnout si na sklenici od vína umytou z myčky ví, že sklenice je na dotyk „drsná“. Při dlouhodobém mytí sklenic a porcelánu v myčkách pak dochází k postupnému odstraňování ozdob apod. Proto je vhodné tyto věci mýt v dřezu. Další druh nádobí jako jsou plechy a rozměrné mísy budete v myčce také jen těžko umývat.

Při výběru dřezu si ujasněte v jaké intenzitě a provozním režimu ho budete využívat. Pokud jste vybaveni myčkou nádobí, postačí dřez menších rozměrů. Na velikost navazuje tloušťka – nikdy nekupujte dřez tenčí než 0,8mm a hloubka – má-li dřez dobře plnit svou funkci a ochránit linku a podlahu od stříkající vody, jeho hloubka by měla být v rozmezí 19 až 25 centimetrů. Neméně důležitým kriteriem je dostatečně velký odtokový otvor. Ten je nejvhodnější napojit na drtič odpadků (kvalitní dřez by měl disponovat sítkovým odtokovým ventilem o průměru 115 mm).

Moderní dřez by měl být estetický, ale zároveň maximálně funkční. Z tohoto důvodu se využívá i jako pracovní plocha, která disponuje nerezovými doplňky, jako je například struhadlo, děrované misky, cedník, odkapávač, rošt do dřezu, cedící miska, skleněná krajecí deska nebo dřevěné či plastové prkénko. Výbava je většinou doplněna o vestavné dávkovače saponátu, které nahrazují neestetické plastové láhve.

Cedníky, odkapávače a vinylové oplachovací košíky musejí být umývány ručně, správně opláchnuty a osušeny. Dřevěná prkénka a dřevěné krájecí desky nikdy nesmějí zůstat namočena ve vodě – po každém použití je opláchněte a patřičně osušte. Cedníky mohou být používány za účelem oplachování, sušení, cezení a čištění. Ať už je Váš dřez velký nebo malý, s cedníkem získáte dalšího velmi užitečného pomocníka.

Fotogalerie moderních kuchyňské dřezů:

Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez Moderní kuchyňský dřez