Rohové kuchyňské dřezy

Ještě relativně nedávno se použití rohového dřezu považovalo za nepříliš praktické. Dnes rohové varné desky i dřezy již našly své místo i praktické využití a používají se stále. Použití rohového dřezu je čistě na dispozici Vaší kuchyně a Vaší představě o uspořádání. Vždy je ovšem potřeba držet se rozvodů elektriky, vody a díry na odsavač par. Zásadní výhody nebo nevýhody to asi nemá.

Hlavním argumentem proti rohovému dřezu bývala spodní rohová skříňka. Přesněji její hloubka a nepříliš praktické využití. To se změnilo. S výhodou je toto umístění používáno v malých kuchyních, kde není dostatečně velká pracovní plocha a jejich klasická poloha či tvar by ji ještě více zmenšily. Spodní skříňka pod rohovým dřezem bývá stále časteji využívána pro výsuvný odpadkový koš. S výhodou zde využijeme i drobnější součásti drátěného programu – poličky pro umístění mycích prostředků, houbiček, igelitových sáčků, rukavic a podobně.

Za nevýhodu rohového dřezu taky občas bývá označováno to, že se k němu efektivně vejde jen jeden člověk. Což prakticky vylučuje pomocníky při mytí nádobí. A taky pro spoustu lidí je důležité mít dřez pod oknem, což při použití rohového dřezu není z pochopitelných důvodů možné.

Pokud jde o rohové dřezy, je dnes už dostatečný výběr v materiálech i designu, ani ceny nejsou výrazně vyšší než u dřezů klasických. Vždy je ale třeba posoudit praktičnost daného uspořádání a konečnou velikost pracovní plochy při klasickém a rohovém umístění prvků.

Vždy je ale třeba dobře promyslet osazení pevných spotřebičů v blízkosti těchto rohů. Například myčka nesmí být příliš blízko rohového dřezu, abychom při otevřených dvířkách měli dostatek prostoru i u dřezu.

Fotogalerie rohových dřezů:

Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez Rohový dřez